🚨 Get your Google Knowledge Panel
◉ Displays your name, photo, and profession in Google Search
Click here to get started now

2025'te Türkiye'de televizyon: Difference between revisions

From WikiAlpha
Jump to navigation Jump to search
Line 106: Line 106:
|[[Kanal 7]]
|[[Kanal 7]]
|<ref>{{Web kaynağı | url = https://haberglobal.com.tr/dizi/kuma-dizisi-1-bolum-izle-kanal-7-kuma-dizisi-izle-yeni-bolum-460053 | başlık = Kuma dizisi 1. bölüm izle! Kanal 7 Kuma dizisi izle yeni bölüm | erişimtarihi = 2 Temmuz 2025 | dil = Türkçe | çalışma = haberglobal.com.tr | arşivengelli = evet}}</ref>
|<ref>{{Web kaynağı | url = https://haberglobal.com.tr/dizi/kuma-dizisi-1-bolum-izle-kanal-7-kuma-dizisi-izle-yeni-bolum-460053 | başlık = Kuma dizisi 1. bölüm izle! Kanal 7 Kuma dizisi izle yeni bölüm | erişimtarihi = 2 Temmuz 2025 | dil = Türkçe | çalışma = haberglobal.com.tr | arşivengelli = evet}}</ref>
|-
|10 Temmuz 2025
|''Köy Hayatım''
|[[NBS]]
|-
|-
|2 Eylül 2025
|2 Eylül 2025

Revision as of 11:51, 26 November 2025

Template:Yıllara göre Türkiye'de televizyon Aşağıdaki liste, 2025 yılında Türkiye'de televizyon yayınlarında gerçekleşen olayları içerir. Yeni başlayan diziler, sona eren diziler, kanal değişiklikleri, tartışmalar, önemli olaylar ve ölümler bu listede yer alır.

Önemli olaylar

Tarih Olay Template:Kısaltma
21-23 Ocak 2025 Bolu Grand Kartal Otel yangını nedeniyle televizyon dizilerinin yeni bölümleri yayınlanmadı. [1]
31 Ocak 2025 Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, NOW'ın yeni isminin İstanbul NOW TV'nin itirazı üzerine değiştirilmesi için 30 gün süre tanındığını duyurdu. [2]
19 Şubat 2025 Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, NOW kanalındaki Şakir Paşa Ailesi: Mucizeler ve Skandallar dizisine 3 kez yayın durdurma ve %3 idari para cezası verdi. [3]
23-26 Şubat 2025 NOW kanalındaki Şakir Paşa Ailesi: Mucizeler ve Skandallar dizinin tüm bölümleri Şakir Paşa ailesinin dava açması ve mahkemenin kararı açıklaması sonucu NOW'ın internet sitesinden, YouTube ve Disney+'dan kaldırıldı. Daha sonra aile üyeleri davadan feragat edince geri eklenildi. [4][5]
4-7 Nisan 2025 Arka Sokaklar, Can Borcu, Şakir Paşa Ailesi: Mucizeler ve Skandallar, Deha ve Kızıl Goncalar isimli televizyon dizilerinin yeni bölümleri, reklam gelirlerinin düşük ve yetersiz olması nedeni ile iptal edildi.
9-18 Temmuz 2025 Sözcü TV'nin yayını halkı kin ve düşmanlığa teşvik ettiği gerekçesi ile RTÜK tarafından 10 günlüğüne durduruldu. [6]

2025'te başlayan diziler

Tarih Dizi TV kanalı Template:Kısaltma
3 Ocak 2025 Zembilli atv [7]
30 Ocak 2025 Başka Bir Gün atv [8]
2 Şubat 2025 Kardelenler atv [9]
7 Şubat 2025 Bir Zamanlar İstanbul TRT 1 [10]
11 Şubat 2025 Kral Kaybederse Star TV [11]
22 Şubat 2025 Piyasa Kanal D [12]
1 Mart 2025 Vefa Sultan TRT 1 [13]
19 Mart 2025 Eşref Rüya Kanal D [14]
4 Nisan 2025 Sustalı Ceylan atv [15]
22 Mayıs 2025 Çift Kişilik Oda NOW [16]
16 Haziran 2025 Aile Saadeti atv [17]
23 Haziran 2025 Eymen Başar ile Haber Bülteni Kanal D
2 Temmuz 2025 Kuma Kanal 7 [18]
10 Temmuz 2025 Köy Hayatım NBS
2 Eylül 2025 Gözleri KaraDeniz atv [19]
7 Eylül 2025 Çarpıntı Star TV [20]
11 Eylül 2025 Veliaht Show TV [21]
15 Eylül 2025 Cennetin Çocukları TRT 1 [22]
16 Eylül 2025 Kıskanmak NOW [23]
16 Eylül 2025 Sahte Yalanlar YouTube
18 Eylül 2025 Halef: Köklerin Çağrısı NOW [24]
19 Eylül 2025 Aşk ve Gözyaşı atv [25]
4 Ekim 2025 Aynadaki Yabancı atv [26]
4 Ekim 2025 Ben Leman NOW [27]
10 Ekim 2025 Taşacak Bu Deniz TRT 1 [28][29]
11 Ekim 2025 Güller ve Günahlar Kanal D [30]
12 Ekim 2025 Sahtekarlar NOW [31][32]
24 Ekim 2025 Ben Onun Annesiyim NOW [33]
29 Ekim 2025 Kuruluş Orhan atv [34]
2 Kasım 2025 Bereketli Topraklar Show TV [35][36]
17 Kasım 2025 Zerhun Kanal 7 [37][38]
19 Kasım 2025 Sakıncalı NOW [39]
2 Aralık 2025 Rüya Gibi Show TV [40][41][42]

2025'te biten diziler

Tarih Dizi Bölüm sayısı TV kanalı Template:Kısaltma
11 Ocak 2025 Yabani 51 NOW [43]
17 Ocak 2025 Kan Çiçekleri 434 Kanal 7 [44]
15 Şubat 2025 Sen Ağlama İstanbul 8 Star TV [45]
16 Şubat 2025 Emanet 805 Kanal 7 [46]
19 Mart 2025 Sandık Kokusu 50 Show TV [47]
23 Mart 2025 Annem Ankara 15 Kanal D [48]
28 Mart 2025 Zembilli 13 atv [49]
29 Mart 2025 Vefa Sultan 30 TRT 1 [50]
4 Nisan 2025 Bir Yemin Ettim 100 Kanal 7 [51]
4 Nisan 2025 Yalı Çapkını 101 Star TV [52]
5 Nisan 2025 Piyasa 6 Kanal D [53]
7 Nisan 2025 Bizi Birleştiren Hayat 150 teve2 [54]
17 Nisan 2025 Başka Bir Gün 10 atv [55]
27 Nisan 2025 Kardelenler 10 atv [56]
28 Nisan 2025 Kızıl Goncalar 46 NOW [57]
9 Mayıs 2025 Sustalı Ceylan 6 atv [58]
10 Mayıs 2025 İthal Gelin Aranıyor 22 TRT Türk [59]
11 Mayıs 2025 Şakir Paşa Ailesi: Mucizeler ve Skandallar 15 NOW [60]
15 Mayıs 2025 Hudutsuz Sevda 63 NOW [61]
18 Mayıs 2025 Deha 31 Show TV [62]
26 Mayıs 2025 Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 58 TRT 1 [63]
29 Mayıs 2025 Siyah Kalp 34 Show TV [64]
30 Mayıs 2025 Bir Zamanlar İstanbul 16 TRT 1 [65]
1 Haziran 2025 Yalnız Minare 21 TRT Türk [66]
3 Haziran 2025 Bir Gece Masalı 35 atv [67]
4 Haziran 2025 Kuruluş Osman 194 atv
6 Temmuz 2025 Rüzgarlı Tepe 217 Kanal 7 [68]
14 Temmuz 2025 Esaret 557 Kanal 7 [69]
8 Eylül 2025 Aile Saadeti 13 atv [70]
11 Ekim 2025 Kuma 100 Kanal 7 [71]
15 Ekim 2025 Can Borcu 28 atv [72]
7 Kasım 2025 Aşk ve Gözyaşı 7 atv [73][74]
14 Kasım 2025 Ben Onun Annesiyim 4 NOW [75]
15 Kasım 2025 Aynadaki Yabancı 7 atv [76][77]
30 Kasım 2025 Bereketli Topraklar 5 Show TV [78]
9 Aralık 2025 Kral Kaybederse 30 Star TV [79]
Çift Kişilik Oda 8 NOW [80]
Leyla: Hayat… Aşk… Adalet... 40 NOW [81]

Ölümler

Türkiye'de televizyon alanında çalışmış ünlü isimlerden 2025 yılında ölenler şöyledir:

Tarih İsim Yaş Hakkında Kaynak
2 Ocak 2025 Ferdi Tayfur 79 Sinema oyunculuğu ile tanınır. [82]
14 Ocak 2025 Bedia Ener 70 Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [83]
31 Ocak 2025 Sezai Altekin 79 Tiyatro, dizi, seslendirme ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [84]
18 Şubat 2025 Emin Gümüşkaya 77 Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [85]
13 Mart 2025 Şinasi Yurtsever 51 Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [86]
20 Mart 2025 Osman Sınav 67 Yapımcı ve yönetmenliği ile tanınır. [87]
21 Mart 2025 Filiz Akın 82 Sinema oyunculuğu ile tanınır. [88]
6 Nisan 2025 Ahmet Levendoğlu 80 Yönetmen, tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [89]
4 Mayıs 2025 Necip Naşit Özcan 67 Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [90]
2 Temmuz 2025 Şekip Taşpınar 56 Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [91]
15 Temmuz 2025 Emre Törün 53 Oyuncu, dizi ve seslendirme oyunculuğu ile tanınır. [92]
16 Ekim 2025 Arif Erkin Güzelbeyoğlu 90 Dizi oyunculuğu ile tanınır. [93]
20 Ekim 2025 Namık Kemal Yiğittürk 80 Dizi ve tiyatro oyunculuğu ile tanınır. [94][95][96]
1 Kasım 2025 Engin Çağlar 85 Yapımcı, yönetmen, dizi ve sinema oyunculuğu ile tanınır.
3 Kasım 2025 Ahmet Gülhan 85 Yönetmen, tiyatro ve sinema oyunculuğu ile tanınır. [97][98]
12 Kasım 2025 Muazzez Abacı 78 Türk şarkıcı ve devlet sanatçısı. [99]

Kaynakça

Template:Kaynakça

  1. Template:Web kaynağı
  2. Template:Web kaynağı
  3. Template:Web kaynağı
  4. Template:Web kaynağı
  5. Template:Web kaynağı
  6. Template:Haber kaynağı
  7. Template:Web kaynağı
  8. Template:Web kaynağı
  9. Template:Web kaynağı
  10. Template:Web kaynağı
  11. Template:Web kaynağı
  12. Template:Web kaynağı
  13. Template:Web kaynağı
  14. Template:Web kaynağı
  15. Template:Web kaynağı
  16. Template:Web kaynağı
  17. Template:Web kaynağı
  18. Template:Web kaynağı
  19. Template:Web kaynağı
  20. Template:Web kaynağı
  21. Template:Kaynak
  22. Template:Web kaynağı
  23. Template:Web kaynağı
  24. Template:Web kaynağı
  25. Template:Web kaynağı
  26. Template:Web kaynağı
  27. Template:Web kaynağı
  28. Template:Web kaynağı
  29. Template:Web kaynağı
  30. Template:Web kaynağı
  31. Template:Haber kaynağı
  32. Template:Web kaynağı
  33. Template:Web kaynağı
  34. Template:Haber kaynağı
  35. Template:Web kaynağı;
  36. Template:Web kaynağı
  37. Template:Web kaynağı
  38. Template:Web kaynağı
  39. Template:Web kaynağı
  40. Template:Web kaynağı
  41. Template:Web kaynağı
  42. Template:Web kaynağı
  43. Template:Web kaynağı
  44. Template:Web kaynağı
  45. Template:Web kaynağı
  46. Template:Web kaynağı
  47. Template:Web kaynağı
  48. Template:Web kaynağı
  49. Template:Web kaynağı
  50. Template:Web kaynağı
  51. Template:Web kaynağı
  52. Template:Web kaynağı
  53. Template:Web kaynağı
  54. Template:Web kaynağı
  55. Template:Web kaynağı
  56. Template:Web kaynağı
  57. Template:Web kaynağı
  58. Template:Web kaynağı
  59. Template:Web kaynağı
  60. Template:Web kaynağı
  61. Template:Web kaynağı
  62. Template:Web kaynağı
  63. Template:Web kaynağı
  64. Template:Web kaynağı
  65. Template:Web kaynağı
  66. Template:Web kaynağı
  67. Template:Web kaynağı
  68. Template:Web kaynağı
  69. Template:Web kaynağı
  70. Template:Web kaynağı
  71. Template:Web kaynağı
  72. Template:Web kaynağı
  73. Template:Web kaynağı
  74. Template:Web kaynağı
  75. Template:Web kaynağı
  76. Template:Web kaynağı
  77. Template:Web kaynağı
  78. Template:Web kaynağı
  79. https://www.gazetearena.com/foto-galeri/kral-kaybederse-final-yapiyor-son-3-bolum
  80. Template:Web kaynağı
  81. Template:Web kaynağı
  82. Template:Web kaynağı
  83. Template:Web kaynağı
  84. Template:Web kaynağı
  85. Template:Web kaynağı
  86. Template:Web kaynağı
  87. Template:Web kaynağı
  88. Template:Web kaynağı
  89. Template:Web kaynağı
  90. Template:Web kaynağı
  91. Template:Web kaynağı
  92. Template:Web kaynağı
  93. Template:Web kaynağı
  94. Template:Web kaynağı
  95. Template:Web kaynağı
  96. Template:Web kaynağı
  97. Template:Web kaynağı
  98. Template:Web kaynağı
  99. Template:Web kaynağı